Hakkımızda

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi Hakkında

HAKKIMIZDA

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi (HKÜSEM), “Eğitimin Yaşam Boyu Seninle” anlayışıyla kendini geliştirmek ve bilgilerini güncellemek isteyen birey ve kurumların eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde 2011 yılında Gaziantep de eğitim faaliyetlerine başlamıştır.

Son üç yılda farklı eğitim programları ile 40 binin üzerinde kişiye ulaşan HKÜSEM’in öncelikli amacı; ülkemizin eğitim ve mesleki gelişim alanlarında gereksinim duyduğu bilgiyi bir yaşam standardı haline getirmektir. Bu hedef doğrultusunda merkez, öğrencilere, iş hayatına yeni adım atanlara ve iş hayatında deneyim sahibi olmuş bireylere, kişisel gelişim, mesleki gelişim, yabancı dil, kültür ve sanat dallarında eğitim vermektir.

HKÜSEM, ön lisans, lisans ve lisansüstü mezunlarının, teknik ve bilimsel bir eğitimin tüm potansiyelinden yararlanmalarına yardımcı olmanın yanı sıra üniversite ile toplumu bir araya getirme konusunda da önemli bir misyon edinmektedir. Profesyonel iş yaşamında bireylerin mesleki-kişisel gelişim ve kabiliyetleri için özgün alanlar açmaktadır. HKÜSEM, çeşitli ve farklı disiplinlere yönelik geliştirdiği programlar, kamu ve sanayi iş birliği ve AR-GE projeleri ile durmadan yenilikçi, çağdaş ve sürekli eğitim odağında günümüz dünyasının dinamizmine uygun eğitimler gerçekleştirmektedir.

Desteğe ihtiyaç duyan çocuk-genç-yetişkinlere yönelik sosyal yardımlaşma projelerini de hayata geçiren merkez, bu kapsamda; aile içi iletişim, pandemi döneminde psikolojik sağlamlık, duygu kontrolü, duygusal ve fiziksel şiddet gibi birçok eğitim programı da düzenlemektedir.