IB

ULUSLARARASI BAKALORYA İLK YILLAR EĞİTİMCİ SERTİFİKASI

Eğitim İçeriği

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından, Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Eğitimi (IB-PYP) veren okullarda çalışabilmek için öğretmenlere bir önkoşul olarak sunulan Uluslararası Bakalorya Eğitimci Sertifikası (IBEC) programının yasal onayı Aralık 2018 itibari ile alınmış ve IB ile sözleşme imzalanmıştır.

Bu programla beraber, öğretmenler 3 ile 12 yaşları arasındaki öğrenciler için tasarlanan IB İlk Yıllar Eğitimi’nin (PYP) hedeflediği, çocukların sınıfta ve dış dünyada araştıran-sorgulayan bireyler olarak gelişmelerine odaklanan, küresel öneme sahip altı disiplinler üstü temanın yönlendirdiği, altı alandan türetilen bilgi ve becerilerin yanı sıra, sorgulamaya güçlü bir vurgu yapan disiplinler üstü becerilerin kullanılmasını amaçlayan, ulusal ve yerel müfredatların çoğunun gerekliliklerine uyum sağlayacak şekilde esnek olan programın tüm detaylarını içselleştirmiş ve sınıf ortamına aktarmaya hazır olarak yetişmiş olacaklardır.

Kimler Başvurabilir

a) dil, (b) matematik, (c) fen, (d) sosyal bilgiler, (e) resim-sanat, (f) ve beden eğitimi (g) kütüphanecilik mezunları (h) dini biilimler öğretmenleri (i) drama & dans (j) sınıf öğretmenliği branşlarındaki,
IB-PYP okulunda çalışan ya da çalışmak isteyen,
Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencileri, öğretmen adayları, yeni mezun öğretmenler ve herhangi bir okulda çalışan deneyimli öğretmenlerimiz IB sertifika programına katılabilirler.

Detaylı Eğitim İçeriği

IB Felsefesi ve Öğretim Yöntemleri
Program Geliştirme
Sosyal Sorumluluk
Öğretmenlik Uygulaması ve Mesleki Gelişim
Eğitim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı
Ölçme ve Değerlendirme

Kazanımlar

Programın amacı bilgili, duyarlı, sorgulayan, araştıran, ulusal ve uluslararası değerleri benimsemiş, farklı kültürlere karşı hoşgörülü ve saygılı bireyleri yetiştiren eğitimcileri yetiştirmektir. Katılımcılar teorik ve uygulamalı eğitimlerin sonunda eğitimdeki küresel bakış açısını, üst düzey ve eleştirel düşünme becerilerini sınıf ortamına aktarabilecektir.
Öğretmenlik kalitenizi yükselteceksiniz
Öğrenci merkezli öğrenmeye dair daha derin bir bakış açısı geliştirecek ve katılım sağlayacaksınız.
Eğitim sektöründe rekabet avantajınızı artıracaksınız.
Staj sürecini ortadan kaldırarak, doğrudan çalışma dünyasına geçebileceksiniz.
Uluslararası çapta öğretmen ihtiyaçlarına yanıt verebileceksiniz.
Önde gelen akademisyenler ile etkileşime geçebileceksiniz.
Sürekli kişisel gelişim ve yaşam boyu öğrenmeye olan bağlılığınız artacak.
Araştırma ve yayın danışmanlığı için güçlü bir akran ağı kuracaksınız.

Sertifika

Programın teorik derslerinde %70 ve stajda %80 devam koşulunu sağlayan, belirlenen IB PYP okulunda danışman eğitmenler gözetiminde gözlem ve uygulamasında başarılı şekilde tamamlayan katılımcılara program sonunda IB onaylı sertifika verilecektir.

*IB onaylı sertifika için IB organizasyonuna ödenmesi gereken ücret 275 Dolar. 

TÜM EĞİTİMLER
Eğitim Tarihi / Süresi

16/06/2023
252 saat /14 Hafta 2024 / MART

Lokasyon

Online

Eğitim Ücreti

21,750 TL (KDV Dahil)

Bu fiyat için son 5 saat!
Ön Kayıt Yaptırmak İstiyorum
6563 sayılı kanun ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan yönetmelik kapsamında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’den ticari elektronik ileti almayı kabul ediyorum.
Teşekkürler.
Ön Kayıt başvurunuz başarıyla alınmıştır.

Eğitim için yeterli katılımcı sayısına ulaşıldığında eğitim tarihi başlangıç bilgisi ve kesin kayıt işlemleri hakkında bilgilendirme yapılacaktır.
Bir hata oluştu.
Hemen Kayıt Ol Çantama Ekle
Bilgi Almak İstiyorum 
6563 sayılı kanun ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan yönetmelik kapsamında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’den ticari elektronik ileti almayı kabul ediyorum.
Mesajınız başarı ile iletildi!
Bir hata oluştu.