İşletme & Yönetim

FİNANSÇI OLMAYANLAR İÇİN FİNANS EĞİTİMİ

Eğitim İçeriği

İşletmelerde alınan her karar mutlaka bir finansal sonuç doğurur. Üretim departmanının daha teknolojik makineler talep etmesi, pazarlama departmanının promosyon bütçelerini artırmak istemesi, lojistik departmanının sevkiyatları hızlandırmak istemesi, çeşitli departmanların yeni personel ihtiyacı gibi birçok örnek işletmenin finansal pozisyonunda değişikliğe neden olacaktır. Bu doğrultuda, işletmelerde her kademede görev yapan çalışan ve yöneticilerin temel bir finansal eğitime ihtiyacı vardır.

Bu eğitim kapsamında işletmelerde finansal yönetim süreci temel düzeyde ele alınarak işletmelerde alınan kararların finansal yapı ve performans üzerindeki etkileri irdelenecektir. Eğitim süresince temel muhasebe ve finans teorik bilgilerinin yanı sıra reel hayattan uygulamalar ve örneklerle konular pekiştirilecektir.

Kimler Başvurabilir

Bu eğitim programına muhasebe ve finans kökenli olmayan işletme sahipleri, işletme yöneticileri ve çalışanları katılabilir. Ayrıca çeşitli bölümlerden mezun ve iş hayatına yeni adım atacak üniversite mezunları da eğitim programına başvuru yapabilir.

Detaylı Eğitim İçeriği

Temel muhasebe bilgileri
Finansal tablolar (Bilanço, gelir tablosu, nakit akış tablosu)
Finansal tabloların okunması ve analizi (Oran analizi, dikey analiz, yatay analiz, trend analizi)
Paranın zaman değeri ve finansal yönetimde kullanımı

Kazanımlar

Bu eğitime katılacak adaylar işletmelerde muhasebe ve finans departmanlarının temel fonksiyonlarını öğrenecek, mali tabloları tanıyacak, okuyup yorumlayacak ve analiz edebilecek, paranın zaman değerinin işletmelerdeki önemini kavrayacak, nakit yönetimi yapabilecek ve nakit bütçesi hazırlayabilecek, alternatif finansman kaynakları hakkında bilgi sahibi olacak, hedging yöntemlerini kullanabilecek ve enflasyonun işletmelerin kararlarına etkisini ölçebilecektir.

Sertifika

Bu eğitimin sonunda %80 katılım koşulunu sağlayan katılımcılar Hasan Kalyoncu Üniversitesi SEM müdürü ve eğitmenin imzası olan bir sertifika verilecektir.
TÜM EĞİTİMLER

Benzer Eğitimler

KİŞİSEL FİNANS YÖNETİMİ

İşletme & Yönetim
6 Saat /1 Hafta Pazar 09:30-16:00
Online

İşletmelerin sürdürülebilirlikleri için finansal yönetim ne kadar önemliyse bireylerin de bütçelerini yönetmeleri...

Eğitim Detayları

ULUSLARARASI PROJE YÖNETİMİ SERTİFİKASI

İşletme & Yönetim
36 Saat /3 Hafta Cumartesi 09:30-16:00 Pazar 09:30-16:00
Online

Bu sertifika programı özellikle çeşitli sivil toplum kuruluşlarında, özel sektörde, kamu kurumlarında veya eğitim kurumlarında...

Eğitim Detayları

PROJE YÖNETİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

İşletme & Yönetim
60 Saat /6 Hafta Cumartesi - Pazar
Merkez

Proje yönetimine ilişkin kuramsal çerçeve, teori ve pratik uygulamanın sentezi ile oluşturulan...

Eğitim Detayları
Eğitim Tarihi / Süresi

28/05/2022
6 saat /1 Hafta Cumartesi 09:30-16:00

Lokasyon

Online

Eğitim Ücreti

700 TL (KDV Dahil)

Bu fiyat için son 5 saat!
Ön Kayıt Yaptırmak İstiyorum
6563 sayılı kanun ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan yönetmelik kapsamında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’den ticari elektronik ileti almayı kabul ediyorum.
Teşekkürler.
Ön Kayıt başvurunuz başarıyla alınmıştır.

Eğitim için yeterli katılımcı sayısına ulaşıldığında eğitim tarihi başlangıç bilgisi ve kesin kayıt işlemleri hakkında bilgilendirme yapılacaktır.
Bir hata oluştu.
Hemen Kayıt Ol Çantama Ekle
Bilgi Almak İstiyorum 
6563 sayılı kanun ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan yönetmelik kapsamında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’den ticari elektronik ileti almayı kabul ediyorum.
Mesajınız başarı ile iletildi!
Bir hata oluştu.