Bilişim

ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİNDE KODLAMA EĞİTMENLİĞİ EĞİTİMİ

Eğitim İçeriği


Önemli bir dijital okuryazarlık ve çağın dijital dili olarak görülen kodlaman ile çocukların erken yıllarda tanışması gerekmektedir. Çünkü erken çocukluk yılları çocukların kod yazma ve program yapmaya ilişkin temel becerilerinin gelişiminde önemli kritik bir zaman olarak kabul edilmektedir. Kodlama çocukların kazanması gereken sıralama, hata ayıklama, modülarite, algoritme ve program geliştirme becerilerini içermektedir. Bu beceriler çocukların kazanması gereken diğer beceriler gibi becerilerdir ve erken yıllarda edinmeleri geleceğe hazırlıkta önemli bir rol oynamaktadır. Bu becerilerin erken yıllarda, gelişimsel olarak uygun yollarla okul öncesi çocuklara kazandırılmasında öğretmelerin bu becerileri edinmeleri ve eğitim programlarına entegre edebilmeleri önemli görülmektedir.

Kimler Başvurabilir


Okul Öncesi Öğretmenleri ve okul öncesi eğitimi/öğretmenliği lisans son sınıf öğrencileri ve lisansüstü öğrencileri başvurabilir.

Detaylı Eğitim İçeriği


Haftada bir gün 5 saat yüz yüze eğitme verilecektir. Bu eğitim sürecinin 2 saati teorik eğitim ve 3 saat uygulamalı eğitim şeklinde gerçekleşecektir. Uygulamalı eğitim sürecinde katılımcılar kodlama becerilerine yönelik etkinlik planı hazırlayacaktır. Hazırlanan bu etkinlik planı katılımcılar tarafından okul öncesi sınıflarda uygulanacaktır.

Kazanımlar

Kodlama
Bilgisayarsız kodlama ve robotik kodlama
Kodlama becerileri
Kodlama becerilerine yönelik öğretim yaklaşımları
Kodlamanın eğitim programına entegre edilmesi

Sertifika


Bu eğitimin sonunda %80 katılım koşulunu sağlayan katılımcılar Hasan Kalyoncu Üniversitesi SEM müdürü ve eğitmenin imzası olan bir sertifika verilecektir.
TÜM EĞİTİMLER

Benzer Eğitimler

ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ

Bilişim
6 Saat 13.00 - 15.00 (Pazartesi - Çarşamba - Cumartesi)
Merkez

Çocuklar sadece eğitim ile karşılaştıklarında, öğrendiklerinin kendileri açısından ilerde ne kadar faydalı olacağını o an kavrayamayabilirler...

Eğitim Detayları
Eğitim Tarihi / Süresi

06/11/2021
20 saat /4 Hafta Cumartesi 12:00-17:00

Lokasyon

Online

Eğitim Ücreti

500 TL (KDV Dahil)

Bu fiyat için son 5 saat!
Ön Kayıt Yaptırmak İstiyorum
6563 sayılı kanun ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan yönetmelik kapsamında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’den ticari elektronik ileti almayı kabul ediyorum.
Teşekkürler.
Ön Kayıt başvurunuz başarıyla alınmıştır.

Eğitim için yeterli katılımcı sayısına ulaşıldığında eğitim tarihi başlangıç bilgisi ve kesin kayıt işlemleri hakkında bilgilendirme yapılacaktır.
Bir hata oluştu.
Hemen Kayıt Ol Çantama Ekle
Bilgi Almak İstiyorum 
6563 sayılı kanun ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan yönetmelik kapsamında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’den ticari elektronik ileti almayı kabul ediyorum.
Mesajınız başarı ile iletildi!
Bir hata oluştu.